Czy da się w 2020 znaleźć dentystę w Cieszynie? - O stomatologii

dobrydentysta.cieszyn.pl

Jakiego sprzętu używają stomatologowie

Dobry gabinet stomatologiczny musi posiadać odpowiednie wyposażenie oraz sprzęt, dzięki któremu możliwe jest przeprowadzanie wielu zbiegów stomatologicznych. Jedną z często świadczonych usług w gabinetach jest tak zwana

Czy da się w 2020  znaleźć dentystę w Cieszynie? - O stomatologii dobrydentysta.cieszyn.pl
rentgenodiagnostyka stomatologiczna, do której wymagany jest specjalistyczny sprzęt umożliwiający robienie prześwietleń RTG. Innym rodzajem sprzętu, który pozwala na wykonanie zabiegów, jest mikroskop używany w endodoncji mikroskopowej. Dzięki użyciu mikroskopu przy leczeniu kanałowym zębów możliwe jest dokładniejsze czyszczenie i wypełnienie kanałów. Ponadto podczas wybielania gabinetowego z zakresu stomatologii estetycznej używa się specjalnych lamp, którymi naświetla się nałożoną pastę wybielającą. Jak więc widać, poza podstawowym wyposażeniem gabinetu, którym jest fotel dentystyczny i różnego rodzaju wiertła, w stomatologii używa się również innych sprzętów pomocniczych w wykonywaniu zabiegów. Profesjonalne gabinety stomatologiczne korzystają z szerokiego zakresu różnych sprzętów.


Umówienie wizyty w gabinecie stomatologicznym

Jeśli potrzebujemy skorzystać z profesjonalnej pomocy specjalisty od danej dziedziny medycznej, pierwszym, co musimy zrobić, to umówienie się na wizytę. Jest to koniecznie, ponieważ mało które gabinety prywatne przyjmują pacjentów z tak zwanej poczekalni, pomijając kwestie nagłych wypadków. Również przed pójściem do prywatnego gabinetu stomatologicznego konieczne jest umówienie się na wizytę. Aby to zrobić należy skontaktować się, najczęściej telefonicznie, z wybranym gabinetem dentystycznym. Można także umówić się na wizytę bezpośrednio w recepcji, jeśli gabinet takową posiada. Żeby znaleźć dane kontaktowe wystarczy wejść na stronę internetową wybranego specjalisty lub zespołu specjalistów, na której podane są wszelkie informacje, w tym zakres wykonywanych usług. Po znalezieniu odpowiednich danych kontaktowych wystarczy za ich pomocą zadzwonić lub wysłać przez stronę specjalny formularz zgłoszeniowy. Należy pamiętać o tym, żeby zadzwonić w celu umówienia się na wizytę w godzinach pracy gabinetu stomatologicznego.


Różnica między dentystą a stomatologiem

Być może zastanawialiście się kiedyś, dlaczego istnieją gabinety stomatologiczne, ale zazwyczaj idziemy do lekarza dentysty. Czy jest jakaś różnica występująca między lekarzem stomatologiem, a lekarzem dentystą? Gdyby pominąć różnice w nazewnictwie, to żadnej innej różnicy tak naprawdę nie ma. Obecnie nazwy lekarz stomatolog oraz lekarz dentysta mogą być używane naprzemiennie. Istnienie dwóch nazw na ten sam zawód można wytłumaczyć tym, że zanim Polska przystąpiła do Unii Europejskiej, to osobom po odpowiednich studiach przyznawano tytuł lekarza stomatologa, natomiast po przyłączeniu się do Unii Europejskiej zaczęto używać tytułu lekarza dentysty. Jedyna różnica więc pomiędzy lekarzem dentystą, a lekarzem stomatologiem to czas ukończenia studiów i otrzymania tytułu. Ciekawostką dotyczącą tych nazw jest to, że jedna z nich wywodzi się greki, inna zaś z łaciny. Słowo dentysta ma swoje źródło w łacinie, gdzie dens oznacza ząb, natomiast nazwa stomatolog pochodzi z greki, w której stoma to po prostu usta.


Rodzaje wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym

Wybielanie zębów jest zabiegiem czysto estetycznym pozwalającym na cieszenie się śnieżnobiałym uśmiechem. Wybielanie zębów można podzielić na zabiegi wykonywane w gabinetach stomatologicznych oraz na te stosowane w domu. Wybielanie zębów w domu odbywa się za pomocą specjalnych środków wybielających, takich jak pasty, Wymaga to jednak regularności w stosowaniu, a efekty nie są tak spektakularne. Jeśli zaś chodzi o wybielanie zębów w gabinetach stomatologicznych to można wyróżnić dwie podstawowe metody, którymi są wybielanie za pomocą lampy oraz tak zwane wybielanie nakładkowe. Wybielanie zębów za pomocą lampy pozwala osiągnąć natychmiastowy efekt rozjaśniający szkliwo, który utrzymuje się przez wiele lat nie ingerując przy tym w strukturę zęba. Zabieg ten jest jednak dość kosztowny, a sam efekt jest osiągany za pomocą nałożenia pasty wybielającej i oświetlenia jej specjalną lampą. Jeśli chodzi zaś o wybielanie nakładkowe jest to tańsza metoda, wymagająca jednak stosowania specjalnych żeli i nakładania szyn na kilka godzin w domu.



© 2019 http://o-stomatologii.twojerozwiazanie.pl/